Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Klub chovatelů Bichon a poil frisé   z.s.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

V Dolních Počernicích se již tradičně sešli příznivci bišonků

V Dolních Počernicích se již tradičně sešli příznivci bišonků

K oslavám 25 let od založení prvního chovatelského klubu plemene Bichon a poil frisé v ČR se v sobotu 20.října konala klubová výstava tohoto oblíbeného plemene.

 
Společné foto
 
22. října 2018 - 12:30

Klub chovatelů Bichon a poil frisé pořádal v sobotu 20.října jubilejní klubovou výstavu tohoto stále oblíbenějšího plemene. Výstava se konala již tradičně v hotelu Svornost v Dolních Počernicích. Sešli se zde milovníci a chovatelé bišonků a rozhodně bylo na co koukat.

Výstavu symbolicky posuzovala paní Jana Bohuňovská, která společně se svým manželem a manželi Pidrmanovými, stála u zrodu klubu Bichon a poil frisé. Jana Bohuňovská svou dlouholetou aktivní činností jako poradce chovu pro Moravu a Slezsko napomohla rozšíření bišonků v České republice. Všichni přítomní ocenili její milé a pohodové posuzování. Paní Bohuňovská pochválila kvalitu vystavovaných pejsků a na závěr přidala pár rad nejmladším dětským vystavovatelům.
 

Společné foto

Absolutní vítěz

Soutěže dětí
 

První "bišoní holčičku" přivezli z Rakouska do České republiky v červenci 1989 manželé Pidrmanovi. V prosinci 1992 došlo k registraci Klubu chovatelů Bichon a poil Frisé se sídlem v Kladně. V červnu 1993 byl tento klub přijat jako asociovaný a později jako řádný člen ČMKU.

Bišonek je malý, zářivě bílý pejsek, který svým vzhledem připomíná plyšovou hračku. Je však oblíbený i pro svou bezproblémovou povahu, která z něj dělá ideálního rodinného psa. Je mimořádně inteligentní, přizpůsobivý, a závislý na „svých“ lidech. Říká se jim také antistresový psík. Výhoda jejich heboučké, téměř vatové srsti je, že nelíná.

 
 

(jv, prazskenovinky.cz foto:arch. kchbpf)

 NAPSALI O NÁS

27.10.2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Canisterapie je u našich klientů velmi oblíbená. Každé úterý a čtvrtek odpoledne jsou vítáni bišonci Baty a Biško s paní Farníkovou.

 

 

 

 

 

 

 

 


NAPSALI O NÁS

6.11.2014 DENISA PAVÍZOVÁ

Bišoni zářili o víkendu v Dolních Počernicích
Na klubové výstavě se o víkendu v Dolních Počernicích v prostorách hotelu Svornost konalo již tradiční setkání bišonků a jejich obdivovatelů. Klub chovatelů Bichon a Poil Frisé zde pořádal již 24. klubovou výstavu.

Z výstavy

22.říjen 2014 – 08:30

Bišonků zde bylo téměř čtyřicet. S jejich majiteli a s diváky hotel „praskal ve švech.“

Výstavu posuzovala mezinárodní rozhodčí paní Olga Dolejšová, která soutěžícím i divákům svá rozhodnutí vysvětlila a svým milým a trpělivým přístupem dokázala uklidnit i značně nervózní začátečníky.

„Myslela jsem, že už na žádnou výstavu nepůjdu, protože z naší první výstavy jsem měla špatný pocit, ale tady moje Amy dostala „výbornou,“ všichni jsme si to tady v pohodě užili, takže si výstavu na jaře určitě zopakujeme,“ říká slečna s mladou bišončí slečnou Amy.

Kouzelná byla štěňátka, která sbírala první zkušenosti v baby třídě. Jedna nadýchaná bílá kulička by raději honila balónek, který měl páníček schovaný v kapse, další dvě si navzájem prozkoumávaly načesané hlavičky k nelibosti svých pánů. Ve vyšších třídách se už bišonci chovali jako profíci, ale stejně sem tam někteří vypadli z role a vítězila jejich vrozená hravost. Rozhodně se den strávený mezi bišonky vydařil.

Bišonek je malý, zářivě bílý pejsek, který svým vzhledem připomíná plyšovou hračku. Je však oblíbený i pro svou bezproblémovou povahu, která z něj dělá ideálního rodinného psa. Je mimořádně inteligentní, přizpůsobivý, a závislý na „svých“ lidech. Říká se jim také antistresový psík.

První bišoní slečnu přivezli z Rakouska do České republiky v červenci 1989 manželé Pidrmanovi. V prosinci 1992 došlo k registraci Klubu chovatelů bichon a poil Frisé se sídlem v Kladně. V červnu 1993 byl tento klub přijat jako asociovaný a později jako řádný člen ČMKU.

(jv,foto:jv)

čerpáno z
http://www.prazskenovinky.cz/zpravy.php?id=ae2ed818-584e-11e4-be6b-003048df98d0&language=cs&preview=true

TOPlist
GOOGLE TRANSLATOR
ODPOČET DO NEJBLIŽŠÍ AKCE:
Klubová výstava bez KV, Svornost, 31.10.2020
týd
8
8
dny
8
8
hod
8
8
min
8
8
sec
8
8
KONTAKTUJTE NÁS
Sdílejte s námi radost z bišonků!